Nedávno jsem četl zajímavý článek, kde fyzioterapeut tvrdí, že tělo může reagovat na nesvobodu, sportovní jednostrannost, bolestí.

Netrénuju pravidelně ale zhruba 4 týdně se docela intenzivně hýbu. Teď v létě je to hodně beach volejbal a plavání. Někdy cítím drobnou bolest…spíš napětí v bedrech. Nechci se pouštět do rozboru, co ji způsobuje. Spíš lehkou úvahu. Přes prázdniny rád jezdím na roadtripy. Žádný volejbal, žádný trénink. Spíš nárazových pohyb, když se nám v cizině podaří někoho přemluvit na beachJ, někdy nějaký výšlap. Celou dobu jsem venku. Ten týden nebo dva co cestuju. O bolesti ani nevím, vše funguje jak má. 3-5 denně pravidelná strava, kdepak. Lehká snídaně, oběd skoro žádný, fuete, olivy, chleba na svačinu, lehká večeře, hodně tekutin ale žádné 3-4 litry denně jak se často doporučuje. Všechno tak nějak podle podnebí a pocitu a možností.  Podobný pocit mám, když se hýbu. Záměrně říkám hýbu. Nesportuju. Hýbu. Zajímavé. Možná to neplatí jen v oblasti pohybu:)

Nebojte se, že když vynecháte trénink, něco se stane. Nestane se nic. Nemějte výčitky za to, že si odpočinete, naopak spíš vám to ještě pomůže.