U nás doma se vždycky sportovalo, posilovalo a různě hýbalo. Mamka závodně běhala. Taťka hrál házenou a později kondičně posiloval. Posilování pro mě nikdy neznamenalo pouze estetickou stránku ani lámání osobních rekordů, ikdyž i u mě v posilovně ze začátku visel plakát Arnolda Schwarzeneggera a jednu dobu jsem tímto způsobem cvičil. Vždycky mě to táhlo víc ven, hýbat se, zkoušet různé sporty a tak nějak přirozeně jsem dospěl k přístupu Petra Růžičky, který učí pohybové dovednosti a který je žákem Ida Portala. 

Během studia Fakulty tělesné kultury v Olomouci jsem pracoval jako osobní trenér, plavčík, učitel v plavecké škole, instruktor lyžování a in-line bruslí. Hrál jsem závodně fotbal, věnoval se kondičnímu posilování s velkou činkou, jednoručkami a později kettlebel činkou. Ke konci studia jsem vyrazil studovat tělesnou kulturu do Turecka, kde jsem studoval fyziologii, angličtinu, windsurfing, volejbal a tennis. Momentálně učím tělocvik a angličtinu na základní škole.

Když je příležitost zahraju si beachvolejbal, fotbal a baví mě kiting. V zimě vyrazím na skialpy nebo běžky. V létě na ferraty. Erasmus studium v Turecku mně dost otevřelo oči. Mám rád cestování autem na „divoko“. Učím se hrát na cajon. Zajímá mě arboristika (péče o stromy) a biomimicry.  Mým druhým studijním oborem byla aplikovaná ekonomiie a zajímá mě hodnotové investování.

Píšu blog o probléméch, které zažívám já osobně, a které zažíváme s klienty (lepší slovo s kamarády) společně na lekcích, a které souvisí s pohybem, kondičním trénováním a životním stylem. Snažím se do řešení problému vnést nadhled a „selský“ rozum.

Do budoucna chci dále pracovat jako osobní trenér zaměřený na kondiční posilování a taky se chci učit jak se lépe hýbat a pomáhat lidem chytřeji ovladat vlastní tělo a líp se cítit a žít. Mimo to věřím že, čas od času pomůžu někomu ořezat nějaký strom a sem tam vycestuju s přítelkyní do světa:)

 

Studium a praxe

Spolupráce se Stromolezec Zlín 2019, https://www.stromolezec-zlin.cz/

Řezy stromů – kurz o tom jak správně ořezávat stromy rostoucí mimo les, 2019, worksafety.cz

Arborista – základní stromolezecký kurz 2018, worksafety.cz (Odborná způsobilost k provádění práce ve výškách a nad volnou hloubkou)

Ovocnářský kurz, principy řezu a množení ovocných dřevin, Ekologický institut Veronica Hostětín 2017

Fakulta tělesné kultury v Olomouci, bakalářské a magisterské studium, obor Tělesná výchova a aplikovaná ekonomická studia (didaktické studium anglického jazyka) Magisterská práce: Pohybově vzdělaný člověk v kontextu současné tělesné výchovy, Bakalářská prace: Komparace ekonmické krize v roce 1929 a 2008.

Canakkale Onsekiz Mart University, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Turecko, Erasmus studium (anglický jazyk, fyziologie člověka, volejbal, windsurfing)

Plavčík (Aquapark La Pineda, Španělsko, Aquapark Uherské Hradiště)

Petr Růžička, semináře Pohyb 2017, 2018, Stojka, Ramena bez bolesti, Páteř plná života 2017, Rytmus 2018

Trenér fotbalu licence C (bývalý hráč FK Kunovice, praxe v FK Sigma Olomouc, Akademik Sport centrum Olomouc)

Instruktor in-line bruslení (Newmanschool, Olomouc)

Instruktor školního lyžování (SBschool Kunčice, instruktor na středních školách)

Plavecká škola Uherské Hradiště, učitel plavání

Osobní trenér Fit4life.cz, Veronika Křeháčková

Komplexní diagnostika pohybového aparátu 1, Martin Snášel, Coretraining.cz

Kb5 Brno, kurzy posilování s vlastním tělem, kettlebel, kb5.cz