U nás doma se vždycky sportovalo, posilovalo a různě hýbalo. Mamka závodně běhala. Taťka hrál házenou a později kondičně posiloval. Posilování pro mě nikdy neznamenalo pouze estetickou stránku ani lámání osobních rekordů, ikdyž i u mě v posilovně ze začátku visel plakát Arnolda Schwarzeneggera a jednu dobu jsem tímto způsobem cvičil. Vždycky mě to táhlo víc ven, hýbat se, zkoušet různé sporty a tak nějak přirozeně jsem dospěl k přístupu Petra Růžičky, který učí lidi hýbat a který je žákem Ida Portala. 

Během studia Fakulty tělesné kultury v Olomouci jsem pracoval jako osobní trenér, plavčík, učitel v plavecké škole, instruktor lyžování a in-line bruslí. Hrál jsem závodně fotbal, věnoval se kondičnímu posilování s velkou činkou, jednoručkami a později kettlebel činkou. Ke konci studia jsem vyrazil studovat tělesnou kulturu do Turecka, kde jsem studoval fyziologii, angličtinu, windsurfing, volejbal a tennis. Momentálně učím tělocvik a angličtinu na základní škole.

Píšu blog o problémech, které zažívám já osobně, a které zažíváme s klienty (lepší slovo s kamarády) společně na lekcích, a které souvisí s pohybem, kondičním trénováním a životním stylem. 

 

Studium a praxe

Oxygen advantage, Kb5.cz, 2019, kurz o dýchání

Fakulta tělesné kultury v Olomouci, bakalářské a magisterské studium, obor Tělesná výchova a aplikovaná ekonomická studia (didaktické studium anglického jazyka) Magisterská práce: Pohybově vzdělaný člověk v kontextu současné tělesné výchovy

Canakkale Onsekiz Mart University, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Turecko, Erasmus studium (anglický jazyk, fyziologie člověka, volejbal, windsurfing)

Petr Růžička, semináře Pohyb 2017, 2018, Stojka, Ramena bez bolesti, Páteř plná života 2017, Rytmus 2018

Plavecká škola Uherské Hradiště, učitel plavání

Osobní trenér Fit4life.cz, Veronika Křeháčková

Komplexní diagnostika pohybového aparátu 1, Martin Snášel, Coretraining.cz

Kb5 Brno, kurzy posilování s vlastním tělem, kettlebel, kb5.cz