Spousta lidí uvažuje o investici do „bosých bot“. Investice do bot není malá a tak Vám snad následující řádky pomůžou při rozhodování.

Nedávno jsem si obul sportovní tenisky, a po návratu jsem je zase položil do poličky a rychle se vrátil k barefootum. Mám zkušenost se značkou Vivobarefoot. Nejde o recenzi ale mé zkušenosti a pocity za 2 roky používání. Odchodil jsem v nich prakticky celý rok. Moje sbírka obsahuje 4 kousky, a to konkrétně Primus Trail, Motus, pak jedny společenské a jedny zimní (nevím, jak se jmenují).

Model Motus je vhodný na sportování. Tyhle boty ale nemám ještě dostatečně prochozené.

Primus Trail je univerzální bota na lehčí turistiku (jednou jsem s nimi vyšel na slovenský Kriváň a na náročnější turistiku opravdu nejsou) město i běh a zároveň dobře větrají.

Při prvním obutí zimního modelu jsem měl pocit, jako bych na sobě boty ani neměl a hned mě napadlo, že v nich musí být v zimě zima. Pokud v botách chodím vše je v pořádku, ale jestli se zastavíte na Vánočním jarmarku a budete probírat, co jste ten rok dělali a budete přešlapovat na místě, tak vás nohy zebat budou. Dá se to vyřešit merino ponožkami nebo termo vložkou.

Boty střídám. Nepoužívám jen jedny. Vše drží jak má. Nevím ale, jak by tomu bylo, kdybyste používaly pořád jen jedny dokola.

Všechny modely jsou pohodlné. Noha má opravdu větší svobodu a poskytne noze prostor, aby mohla pracovat. Nikde nic netlačí, a to ikdyž chodím v létě bez ponožek. Navíc dobře vypadají, což nejde říct o všech typů barefootů. Jsou sice dražší, ale beru to jako investici do sebe. Zkuste to, nejen noha vám za to poděkuje:)